settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

8 mbps'lik İnternet Tarifesinde 4 mbps Alabilmemin Sebebi Nedir?

0 oy
İnterneti bağlatalı yaklaşık 6 ay oldu ve 6 aydır bu şekilde devam ediyor. Birazcık anlatayım.

8 Mbps'e kadar internet tarifesine üye olduk fakat en fazla 4 mbps hız alabiliyorum. Aynı şekilde sokağımda yaşayan arkadaşlarımda bu durumdalar. Daha önce telekomda teknik destek bölümüne danıştım. Onlarca müşteri hizmetlerini aradım fakat dün aradığımda bana şöyle söylendi. İnternet altyapınızı kontrol ettim ve 17 mbps hız hizmet verebiliyor ve desteklemesi lazım. (AKK aştığım zaman aramıştım) AKK aştığınız için gerekli kontrolleri sağlayamıyoruz dendi. Ayrıca hipernet paketleride destekliyormuş. Peki tüm sokak neden en fazla 4 mbps alabiliyor. Eskiden komşuyla ortak olduğumuz süre dahilinde 8 mbps tam alıyorduk fakat ortaklıktan çıktık; yeni internet bağlattık bu sefer tüm sokak 4 mbps alıyor. Müşteri hizmetlerindeki eleman bana telekom müdürlüğüne çıkıp durumu anlatabileceğimi, bana destek verebileceğini anlattı.

Bu durum sizce ufak bir altyapısal hatadanmı kaynaklıdır yoksa hiç çözülemeyecek bir hatamıdır? Çözüm süreci nasıldır?

Bu durumda olan veya bilgisi olanlar varsa bilgilendirirseniz ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Umarım tüm yazıyı okuyup verimli cevaplar verebilirsiniz.
25, Şubat, 2015 İnternet kategorisinde Tolgaer (920 puan) tarafından soruldu

8 Cevaplar

0 oy
Bence tamamen altyapısal bir sorundur. Bazen de bölgenin coğrafyasıyla alakalı olabilir diyorlar.
25, Şubat, 2015 Reis (4,540 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
bu durum ya hanenizin, internet sağlayıcıya uzak olmasından ya da alt yapınızın kalitesizliğinden kaynaklanıyor olabilir. belki her ikiside.
25, Şubat, 2015 burockfe (39,080 puan) tarafından cevaplandı
Bunun tek bir nedeni var moruk.
Oda ttnet'in anasına bacısına garezi var ben 2 ay evel Turksat kablonet'e geçtim 10mbps'lik pakete ne kutu benım eve uzak kalıyor nede veri yolda kayboluyor kablonet'in verisi zeki çıktı yolunu buluyor hız testinde 9,80-9.90 mbps leri görüyor vallaha ttneetten sonra kalanını ben kayıp değil kazanç olarak görüyorum .d

Birde hızı tam verdikleri yetmiyor gibi kalkmıslar herşey dahil 42 TL İstiyorlar ben utandım vallaha aynı paketi ttnette ben 90 kusurlere kullanıyordum. . .
Öyle diyosan öyle ossun Moruk.d
O degilde kablonete övgü agir geldi sanirimson 2 saattir net yok. ( :
olum inti gene mi sen.d kusra bakma başta farketmiyorum. olum git biraz mola ver lan.
ne olursa olsun. her türlü ttnet ten iyidir. sen 2 saatin lafını yapıyorsun, ben 1 gün boyunca internetsiz kaldığımı bilirim. o gün bayağa yolladım işte ttnet e.
Konuya moruk diye girdimya ondan anlamamisindir .d harbi yakismiyoor bana moruk olayi.

Yok ya onemli olan sure degil ben tam uyduneti overken gitti internet o cook garip oldu .d
hemen karar verme diyedir o.d
0 oy
kardeşim sen y,ine ona dua et benim tarife 16 mb 7.99 mb en fazla bari 8 olsa bu tamamen fiber kablo olmamasından
25, Şubat, 2015 |KopT|CutTerN#. PB (49,420 puan) tarafından cevaplandı
Bunun tek nedeni ttnet'in ...... çocukluğundan boşluğu sen anladın ( :
0 oy
Hocam aynı şey 1 hafta önce benim başıma geldi atlak Port diye bi durum var eve gelen bağlantılar yanlış yapılmış olabilir düzeldi sonra..
25, Şubat, 2015 apamuk (1,730 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
arkadaşları dediği gibi olabir veya akk'yı aştığın için hız düşürülmüş olabili
25, Şubat, 2015 enesaliALİ (193 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
AKK ile alakası yok her ay başı olan şeylerden bahsediyorum. 10 kez arıza kaydı bırakmışımdır ama hiçbir şey yaptıkları yok 1 kez arıyolar sonra tık yok. Bu kadar ilgisiz bir müşteri hizmetleri görmedim (TTnet)

1 kez bile çözüme ulaşmadı hiç bir sorunum
25, Şubat, 2015 Tolgaer (920 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Adı üzerinde 8 E KADAR. Sağlam sunucusu olan yerlerden bir şeyler indirirsen hızlı iner.(sunucusu ne kadar destekliyorsa) Mesela bir program indireceksin alt tarafı 100mb, ama indirdiğin yer desteklemezse 150kb hızla indirebilirsin sadece daha hızlanmaz örneğin.
25, Şubat, 2015 kreatus (97 puan) tarafından cevaplandı
0 oy

Şimdi olay şundan ibaret firma ile 1 yada 2 yıllık tahhüt vererek aldın ya bu paketi onlarda sana 8mbps 'e kadar dedi ya yasal olarak sana 1mbps de verirler kelime oyununa dikkat et 'e kadar ( :

Sen tahhüt imzalayıp 10-20 tl aşağı bir fiyatla aldın ya yenı komsun ahmet abi tahhüt imzalamamıs 10-20 tl fazla veriyor ama 8bmps hızıda görüyor sen müş. hizmetlerini aradığında ise sana kurulan cümle su alt yapınız desteklemiyor benım bu cümleden anladığım şu sen sağılacak ineksin zaten paranda yok fakirsin çevrende baska firmada yok el mecbur benımsın koçum 4mbps neyıne yetmıyor .

Olayı biraz saçma anlattım ama olayın kendisi saçma. Aynı şeyi bende yaşadım 16mbps paketim vardı ve 14mbps rahat görüyordum sonra babamın zoru ile tahhüt imzaladık fatura düssün diye bizim hız düstü 8 kusur mbpslere 9'u göremez olduk defalarca aradım şikayette bulundum cvp hep aynı alt yapınız 16mbps hızı desteklemıyor ben cvp olarak desteklemıyorsa satmayaydınız kabloları benmı dizdim kardeşim (arada ana bacı küfürde etmiş olabilirim tam hatırlamıyorum sinirlenınce ınsan kendını kaybediyor) bu seferde 2ci yalan ortaya çıkıyor ana kutuya binanız uzak yolda kayboluyor biz tam 16mbps verı hızı gönderiyoruz hatta konturol ettim biz 18 mbps gönderiyoruz veri kaybı kutuya uzaklıktan. Bende söyle birşey yaptım hızımın 8 mbps ye düşürülmesini taleb ettim basta olmaz üst pakete geçersiniz alt pakete geçemezsiniz dediler bende fatura önemli değil siz benım hızımı 8mbps yapın dedım ve yaptılar hızı tekrar test ettım 6 küsür mbps gördü ve tekrar hızımı eski haline getirttim hızım gene 9 u bile görmüyordu şimdi dedim 8mbps hız kullanınca 2 mbps kayıp oluyor ama 16mbps kullanınca yarı yarıya kayıp oluyor buna nediceksiniz dedim kız görüşmeyi sonladıralım lütfen farklı bir konu yoksa dedi ttnet'in paçalarından kalite akıyor o derece.

Dostum valla ben çözüm olarak Turksat Kablonet'e geçtim 10mbps 50gb akk + kablo tv = 42 TL Hız testinde tam tamına 10mbsp hız görüyor fazlası var eksiği yok kablonetın verısı kablolarda kalmıyor sanki su borusu ... kabloda kalıyormus .d

Çok yazdımda insan içini dökmek istiyor bazen hakkını helal et vaktini aldım. . .

13, Mart, 2015 iNTiKaNn (101,230 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
16, Ağustos, 2015 İnternet kategorisinde semih-zswag (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
1, Temmuz, 2015 İnternet kategorisinde ap055 (7 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap
7, Şubat, 2015 İnternet kategorisinde Tolgaer (920 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap
27, Eylül, 2014 Apple kategorisinde Coşkun Çırpan (53 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  Soru sor cevap bul

  40,392 soru

  115,076 cevap

  50,012 yorum

  56,412 kullanıcı

  Günün Haberleri
  ...