settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Blog Kurmak Hakkında Bilgi Verebilecek Olan Varmı?

+2 oy
Blog kurmak zaman kaybımıdır.Blogdan ne kadar kazanılır.Ne konularda blog açıla bilir.Sizin kendi düşüncelerinizi istiyorum internetten kopyala yapıştır yapmayın lütfen.
19, Eylül, 2014 Webmaster kategorisinde TeknoKafa (469 puan) tarafından soruldu

8 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
Blogtan kazanacağın miktar tamamıyla sitendeki hite bağlıdır. Geçenler yine sorucevap kısmında buna benzer bir soru sorulmuştu. O soruya da şu cevabı vermiştim. Hedef kitlene göre paylaşım yapmalısın. En çok etkileyen kısım bu. Yani anne ve bebek üzerine bir yazı yazarsan sabahtan akşam saatine kadar yazabilirsin. Fakat teknoloji yazılım üzerine bir blog yazarsan bunu gece saatlerinde yazman gerekir. Ayrıca anne ve bebek bakımı üzerine bir yazıda daha sadece ve resmi bir dil kullanman gerekirken teknoloji ve yazılım üzerine olan konularda daha sıcak ve cana yakın bir yazı biçimi kullanman gerekecektir. Yani kitle kısmını belirledikten sonra bu konu üzerinde çok daha fazla yardımcı olabilirim.
19, Eylül, 2014 byersoy (127 puan) tarafından cevaplandı
19, Eylül, 2014 TeknoKafa tarafından seçilmiş
+1 oy
Aklına gelen her konuda blog açabilirsin. Aşk, teknoloji, yemek, gezi, sanat, felsefe, otomobil, spor... Bu çok uzar. Belli bir konuya yoğunlaşman ve daldan dala atlamaman lazım. Düzgün bir dil kullanman lazım. Görsellerle şenlendirmen lazım. Reklamını sağda solda yapıp seni takip edebilecek kitlelere ulaşman lazım.
19, Eylül, 2014 sezergezer (577 puan) tarafından cevaplandı
Ya mesela düşündüğüm şey şu atıyorum bi yemek blogu açtım insanlar bunu okurmu yani sonuçta bizim insanımız pek okumayı sevmez o anlamda zaman kaybımıdır diye sordum
+1 oy
Aslında reklamını sağlam yaparım kendimi okuturum boş vaktimde var dersen açabilirsin. Benim tavsiyem uzun yazılardan çok fotoğraf olmalı blogunda. Çünkü fotoğraflar insanların ilgisini daha çok çekiyor bu aşikar. Konu olarak ben sizin hobilerinizle doğrultulu gitmeniz kanaatindeyim çünkü hem siz blog hazırlarken eğlenirsiniz hem de sizinle aynı hobilerde benzer kişilerle tanışmış olursunuz. (bahsetmeye çabaladığım şeyi umarım izah edebilmişimdir tam aklımdaki cümleyi bulamadım son cümle için :))
19, Eylül, 2014 hrnsn23 (1,109 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Blog kurmak zaman kaybı olarak düşünülmemelidir. Sonuçta faydalı bir iş ile uğraşıyorsun.

Blogdan ne kazanılır? : Hit artmaya başlayınca reklam alırsın veya adsense başvuru yaparsın ufak tefek bir şeyler gelir belki hosting masraflarını karşılar.

Ne Konuda blog açılır?: Konusu önemli değil öne çıkmak için önemli olan özgün olmasıdır. Genelde ders içerikli makale ve teknoloji blogları benim gözümde iş görüyor
19, Eylül, 2014 akirboyun (9 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
İlk olarak söyleyeceğim; Önemli olan Blogu kurmak değil, sürdürmektir.

Şu anda internette milyonlarca çöp blog var, bazıları ücretli bazıları ücretsiz.

Ancak ücretli yada ücretsiz olması kısmı değil benim anlatmak istediğim

Bir blogu kurduğunuzda başlıca amacınız insanlara yazılarınızı beğendirmektir, para kazanmak değil.

Eğer bu işte çok para varmış diye dalarsanız zaten en baştan kaybetmiş sayılırsınız.

Bazı işlerde çalışan insanlar derler ya hani "bu iş parası için yapılmaz, ben bu işi sevdiğimden yapıyorum" , işte bloggerlik de böyle birşeydir.

Blog yazmaktan önce siz zevk almalısınız. Her yazınızı özenerek yazmalısınız. İnsanlara bu yazının devamı da gelecek mesajını vermelisiniz.

Önemli olan o konu hakkında ne kadar bilginiz olduğu değil, ne kadar yorum yapabildiğiniz.

Sen sorunda da demişsin ya internetten kopyala yapıştır yapmayın diye, sen de blogunda bu kurala uymalısın. Şunu bil ki kopyala yapıştırı ne okuyucu sever ne de Google.

Google demişken işi SEO ya da bağlayalım. Blogu kurduktan sonra Google ,Bing,Yahoo gibi arama motorlarında yukarılara çıkamk isteyeceksin.

Bu konuda bilmen gereken en önemli şeyler: Google sürekli yazanı sever, Google özgün yazanı sever, okuyucunun sevdiğini Google, Googlenin sevdiğini de okuyucu sever.

Bir de eğer dersen ki insanların benim yazılarımdan haberi olmuyor diye, bu konuda da en önemli yardımcın sosyal medya.

Kendim de 3 yıllık bir yerel haber sitesi olduğu için ondan biliyorum. Sosyal medya başlıca okuyucu kaynağımızdır.

İnsanlar bilgisayarı açtıklarında genellikle ilk ve tek girdikleri siteler Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri.

Eğer sen de bu sosyal medya sitelerinde kendini veya blogunu sevdirmeyi başarırsan insanlar senin siteni zaten takip etmiş olacaklar.

Yani eğer sürdürebileceksen gir bu işe. Blogu herkes kurar ama sürdürmek her yiğidin harcı değil, 2 güne unutmayacaksan gönül rahatlığıyla başlayabilirsin!
19, Eylül, 2014 acemiphoto (5,430 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
niye zaman kaybı olsun ki. yemek yemek zaman kaybı mı yok ihtiyaç. çok yanlış bi kıyaslama ama. mesela şöyle düşün. bi kitlen var, ve sen onlara içini döküyorsun onlarda sana yardımcı olmak babında yorum yapıyor. sonra çoğalıyor yardımcılar, senin gözün dönüyo, bu işi paraya çevirim diyorsun, sayfana reklam alıyorsun ve para kazanıyorsun. böyle bişey galiba :D
19, Eylül, 2014 97sklc (197 puan) tarafından cevaplandı
–1 oy
Blog Sitesi Kurmak Artık Çok Kolay. Google'ın Bir Hizmeti Olan Blogger İle Rahatlıkla İşini Görebilecek Bir blog Kurabilirsiniz.
19, Eylül, 2014 Bugrahansaka (245 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Blog kurmak zaman kaybi değildir yazmayi ve arastirmayi seviyorsan eğlenceli hale gelir blog yazmak para için yapilmaz  para için yapmak istiyorsan hic girme blog islerine
20, Eylül, 2014 bt-for (27 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
7 cevap
13, Kasım, 2014 Cep Telefonu kategorisinde canbor (51 puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap
12, Mayıs, 2015 Webmaster kategorisinde hasan1997can (8,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
13, Kasım, 2014 Webmaster kategorisinde RM (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. pcdelisi - 300 puan
  2. sosyola - 180 puan
  3. glacher - 420 puan
  4. DontLetMeDown - 140 puan
  5. receperenrb - 100 puan
Soru sor cevap bul

40,392 soru

115,068 cevap

50,011 yorum

56,247 kullanıcı

Günün Haberleri
...