settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Kablosuz bilgisayarlar arası ağ kurmak istiyorum.. Wpa2 şifreleme seçeneği yok nasıl kurabilirim onu ??

0 oy
Kablosuz bilgisayarlar arası ağ kurmak istiyorum.. Wpa2 şifreleme seçeneği yok web var şifresiz ağ kurma var ancak wpa2 yok nasıl kurabilirim onu ??
29, Aralık, 2014 Laptop kategorisinde devran21 (7 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy

Windows 8’de Bilgisayarlar Arası Ağ Kurma

image

İlk olarak C:WindowsSystem32 dizinindeki cmd.exe’yi sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Daha sonra gelen ekranda;

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ADHOCNETWORK key=password

yazıyoruz. Bu kısımda bu alanı kopyalayıp cmd.exe’de sağ tıklayıp yapıştırabilirsiniz. Burada ssid kısmında kuracağımız ağın ismi, key kısmına ise şifreyi tanımlıyoruz. Daha sonra "netsh wlan start hostednetwork" yazıyoruz. Eğer ‘The hosted network started.’ cevabını aldıysak ağımız kuruldu demektir. Şimdi ağımızı kullanıcılara açmak için, denetim masasındaki ağ ve paylaşım merkezine geliyoruz. Sonra sol üst taraftaki Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin‘e tıklıyoruz. Ethernet’e sağ tık › özellikler › paylaşım yolunu takip ederek Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın kutucuğunu işaretliyoruz. Bir altındaki ‘ev ağı bağlantısı’ yazan yerden ADHOCNETWORK (Başka bir isim girdiyseniz o) ağı seçiyoruz. Tamam’a tıkladıktan sonra işlem tamamlanmıştır.

Windows 7 işletim sistemi için:
Denetim Masası --> Ağ ve internet başlığı antındaki --> Ağ durumu ve görevlerini görüntüle
seçeneğini seçin.
 
 
Buradan Ağ ve Pyalaşım Merkezine ulaşacaksınız.(Daha kısa bir yoldan ulaşmak için görev çubuğundaki bağlantı durumunuzu gösteren simgeyi kullanabilirsiniz.)
 
 
Bu pencerede "Yeni bağlantı ve ağ kurun" seçeneği ile asıl işlemimizi başlatıyoruz. 
 
 
"Kablosuz geçici(bilgisayarlar arası) ağ kur" seçeneği ile ilerliyoruz.
 
 
Bu kısımda servis hakkında bilgilerin yanı sıra bilgisayarlar arası mesafenin limiti ve uyarılar bulunmaktadır.Bilgilendikten sonra devam ediyoruz.
 
 
Bu pencerede klasik kablosuz bağlantı için gerekli ağ adı(SSID),Servisin ön gördüğü şifreleme algoritmalarının seçimi(dilerseniz kimlik doğrulaması yok diyerek şifresiz de kullanabilirsiniz) ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz.İleriki zamanlarda kullanım için "Bu ağı kaydet" seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.Buradaki işleminiz bittikten sonra devam edin.
 
 
Son olarak gelen penceremiz bize ağımızın başarılı bir şekilde kurulduğunu ve kullanıma hazır olduğunu belirtmekte ve son kez ağ bilgilerini size hatırlatmakta.Kapat ile işlemimizi sonlandırıyoruz.Artık ağımız hazır olduğuna göre internet bağlantınızı paylaşmak istediğiniz kullanıcılar kendi bilgisayarlarındaki kablosuz ağ bağlantı listesinde yaptığınız yayını görebilir.
30, Aralık, 2014 KayıpDerviş (16,950 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
31, Ocak, 2015 İnternet kategorisinde gardiyanadam (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
21, Temmuz, 2015 Masaüstü Bilgisayar kategorisinde sercan-yildizhan (7 puan) tarafından soruldu
+2 oy
4 cevap
0 oy
4 cevap
28, Ekim, 2014 Yazılım kategorisinde gizena (51 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. sosyola - 180 puan
  2. pcdelisi - 300 puan
  3. receperenrb - 100 puan
  4. DontLetMeDown - 140 puan
Soru sor cevap bul

40,392 soru

115,065 cevap

50,011 yorum

56,231 kullanıcı

Günün Haberleri
...