settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Yazılımcılık Size Ne Çağrıştırıyor?

+4 oy

Arkadaşlar yazılımcılık veya programcılık size ne çağrışıtırıyor ? Eğer programlama ile uğraşıyorsanız hayatınızda ki yeri ve önemi nedir ? Eğer programcı değilseniz dışarıdan bakınca gözlemlediğiniz unsurlar nelerdir ?

Programcılıkla uğraşan biri olarak gerek burada ki küçüklerimin gerekse burada ki abilerimin bu konu hakkında ki düşüncelerini merak ediyorum.

Cevaplarken yazılımcılıkla uğraşıp uğraşmadığınızı veya bölümünüzü yazarsanız sevinirim. Ufak bir anket hazırlamak istiyorum.

12, Kasım, 2014 Yazılım kategorisinde coder.firat (1,269 puan) tarafından soruldu

10 Cevaplar

+2 oy
Meslek lisesi programcılıktan mezun oldum. Şuan üniversitede de programcılık bölümünde okuyorum.Tavsiyem kendini geliştirebilceğin kadar geliştir , yapabilirsen mühendisliğe yükselmeye çalış , kendini geliştirip bu işi severek yaparsan ilerde çok güzel paralar kazanabilirsin.
12, Kasım, 2014 Ardad0gan (249 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkürler dediklerinizi dikkate alacam.
+2 oy
Hayatımın uyumak ve yemek yemek ten kalan kısmı. Herşeyim. Biricik sevgilim o benim. Kıskanırım diğer bilgisayarlardan, korurum diğer tüm virüslerden...
12, Kasım, 2014 KODaMAN (35 puan) tarafından cevaplandı
Cevabın için teşekkürler, yazılımcılığa bu kadar büyük aşk beslemen çok güzel :) Kullanıcı adında bunu vurguluyor.
+2 oy
Uzun zamandır Android platformu üzerine yoğunlaşan bir oyun yapımcısıyım. Yazılım ve programlama benim hayatımda önemli here sahip olan şeyler. Öncelikle geleceğim için büyük bir yatırım her ikisi de.

Çoğu kişi "sıkıcı" bulur ama ben mantığımı kullandığım eğlence olarak görüyorum. Bugün çok kişi yazılımcının ne yaptığını bilmez, "format atabilir misin?" der ama gelecekte biz dede - büyük anne olduğumuzda yazılımcılığın tanımının çok iyi bilineceğini biliyorum. :)
12, Kasım, 2014 mertyamak (103 puan) tarafından cevaplandı
Cebabın için teşekkürler, güzel yere değinmişsin ben de aynı dertten yakındığım oluyor insanların kafasında programcılık değince ilk olarak "format" ikinci sırada "facebook patlatma" canlanıyor maalesef.
+2 oy

Ben yazılımcı değilim fakat  abim Uzman  php developer yapıyor yani Profesyonel yazılımcı.Henüz başlayalı 8 sene oldu Ve kendini çok hızlı geliştirdi. son 3 yıldır iyi paralar kazanmaya başladı. Daha önce tam yapamıyordu. Şu anda 4 yıllık Elektrik mühendisliğinin 8.yılında :) Kafayı çok sarınca dersleride ihmal etti biraz :D Yalnız sana şunu söylemeliyim. Ben abime Üniversiteyi bitirince ne yapacaksın ? diye sorduğumda ''Elektrik Mühendisliğide yapılırmı. Bildiğin amelelik'' diyorsa, artık hesabını sen yap. Yalnız yazılımcı olmak için çok çabalaman gerekiyor. Etrafımızda binlerce Bilgisayar mühendisi var öyle deilmi ? Neden hepside yazılımcı olarak çalışmıyor? Çünkü Bildikleri Üniversitede gördüklerinden ibaret.Üzerine birşeyler koymazsan yol kat edemezsin.

Eğer çalışıp biryerlere gelirim diyorsan yazılımcılığın üstüne meslek tanımam.

Herşeye rağmen sana kalmış birşey. Sadece sana biraz bilgi verdim.Parmakla gösterilen bir yazılımcı olmanı dilerim :)

12, Kasım, 2014 feste94 (313 puan) tarafından cevaplandı
Cevabın ve iyi dileklerin için teşekkürler, tavsiyelerini dinleyeceğim.
+1 oy
Programcı değilim ama tek bildimğim programcıların adam gibi adam olduğudur.
14, Kasım, 2014 dizilerinadami (21 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkürler :)
+2 oy
Yazilimci diyince aklima direk hackerlar geliyor nedeni nedir bilmiyorum ama bide yazilimci degilim
14, Kasım, 2014 hasanbeey (23 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkürler ama yazılımcının Hackerlarla ilgisi olmadığını bildirmek isterim :) Sadece ortak becerilere sahip olabilirler.
+2 oy
Ben 15 yaşındayım. Ve yazılımcılığı çok seviyorum. Yazılım deyince aklıma kullamdığın tüm programlar geliyor. Ve yeni birşey görünce direk nasıl olduğunu mantık oluşturmaya çalışıyorum rexlex olarak.
14, Kasım, 2014 SinirliOyuncu (5,740 puan) tarafından cevaplandı
Cevabın için teşekkürler, merak etmek en iyi öğrenme yoludur.
+2 oy
Yazılımcılık hayal demek aslında eğer iyi bir yazılım ustası olursan hayallerin gerçek olabilir. Herkesin yapamayacağı bir iş . Çoğu kişinin hayretle baktığı kişilere anlamsız gelebilen kodlar sayılar harfler.
16, Kasım, 2014 TeknoADAM (2,381 puan) tarafından cevaplandı
Cevabın için teşekkürler, ben de başkalarına anlamsız gelen kodlarla uğraşmayı seviyorum :) Umarım hayallerim gerçek olur.
Rica ederim. Bende kendimi bu yönde geliştirmeye çalışıyorum.İnşallah başarılı oluruz.
+1 oy
yazılım ile uğraşıyorum sitelerim ve basit progrmşarım var anadolu lsieisnde okuyorum. Yazılım bana: donanaım ile kullanıcı arasındaki bir köprüyü çarıştırıyor.
17, Kasım, 2014 ali159 (107,300 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Bende yazılım konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Meslek lisesi 4. sınıf öğrencisiyim. Program yada bir web sitesi tasarlamak bana eğlenceli geliyor.
17, Kasım, 2014 mafsal21 (43,140 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
13, Kasım, 2014 Yazılım kategorisinde hasanbeey (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
10, Kasım, 2014 Yazılım kategorisinde EminVRL (1,460 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap
19, Kasım, 2014 Yazılım kategorisinde EminVRL (1,460 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
9, Şubat, 2015 Yazılım kategorisinde burakuzun38 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. ademler - 140 puan
Soru sor cevap bul

40,392 soru

115,075 cevap

50,011 yorum

56,340 kullanıcı

Günün Haberleri
...