settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

LG G5'e BUFF ekran koruyucu takmak için üzerinde ki kendi koruyucusunu çıkartmalı mıyım?

0 oy

Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım G5 telefona BUFF ekran koruyucuyu takmak için G5'in üzerinde ki, fabrika çıkışı takılı gelen bu jelatin benzeri koruyucuyu çıkartıp çıkartmamakta kararsız kaldığım için LG'yi aradım ve müşteri temsilcisi bayan beni hatta 3dk bekletip teknik ekiple konuştuktan sonra geri dönüp, emin olmayan bir ses tonu ile "O koruyucuyu çıkartmayın, aldığınız ekran koruyucuyu onun üzerine takın" dedi. Sonra BUFF'ı tedarik eden Seta firmasını arayıp durumu arz ettiğimde onlarda "BUFF ekran koruyucu filmi takarken cihazın üzerinde hiç bir koruyucu, jelatin vs bir şey olmaması gerekiyor" dedi. Lakin bu işte bir gariplik yok mu? Başta Seta firmasının müşteri temsilcisinin sözüne itibar edip bu koruyucuyu bir kaç tırnak darbesi ile çıkartmaya çalıştığımda bayağı bir sağlam olduğunu gördüğüm için zorlamadım. Acaba LG müşteri hizmetleri haklı mı diye düşünmeden de edemedim. Zira normal bir jelatin olsa basit şekilde çıkardı.

G5 alıp üzerine BUFF koruyucu film takan yahut bu konu hakkında kesin bir bilgiye sahip arkadaşlar fikir beyan ederse müteşekkir olurum. Ona göre BUFF ekran koruyucuyu telefona takacağım.

G5'in üzerinde ki koruyucu:
 


Ve telefonun üzerinde ki koruyucu ile ebatlarını kıyaslamak için üzerine koyduğum BUFF ekran koruyucu.Görüldüğü gibi BUFF ekran koruyucusunun üst kısmı, telefonun üzerinde ki bu koruyucudan daha kısa. Uzun olsa kesinlikle telefonun üzerindekini çıkartmayı düşünürdüm zira o durumda BUFF ile ekran arasında, arada kalan bu fabrika çıkışı koruyucu yüzünden hava hoşluğu olacaktı. Ama BUFF, bu koruyucunun gerisinde kaldığı için LG müşteri hizmetlerinin "Kendi koruyucusunu çıkartmadan üzerine takın" ikazına uysam mı diye düşündüm. Lakin onlar da pek emin değil.

Ayrıca BUFF koruyucuyu, ekranın alt kısmı ile kasanın birleştiği yere sıfıra sıfır mı yapıştıracağım? Zira ikinci fotoğrafa bakarsanız, telefonun kendi korumasında ki bu bölge de ekran ile alt kasa arasında yaklaşık 0.1 mm bir boşluk var. LG de bu koruyucuyu alttan sıfıra sıfır yapıştırmamış yani.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız minnettar olurum.

3, Ağustos, 2016 Cep Telefonu kategorisinde radyoaktif (490 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Buff ı takmadan önce üzerindeki jelatini çıkarın. Doğru olan budur. Yapıştırma olarak resimde gösterdiğiniz gibi koycaksınız. Malesef üstten ve alttan açık kalacak. O şekilde üretilmiş çünkü.
3, Ağustos, 2016 Hasret35 (27,220 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkür ediyorum hocam.

Peki kendi jelatininin alt kısmına baktığımda, jelatin ile metal kasa arasında 0.1 mm gibi bir boşluk olduğunu görüyorum ki 2. fotoğrafa bakarsanız bunu siz de fark edersiniz. Acaba ben BUFF'ı takarken de, alt kısmını, bu takılı olan koruyucunun konumundan mı takacağım yoksa kasaya sıfıra sıfır mı takmalıyım? Üst tarafta ise her halükarda boşluk kalacak zaten.
Yazıdada belirtmişsiniz aynı şeyi fakat demek istediğinizi anlayamadım. Buff jelatini takarken displayın tam üstüne getirin. Yada başka net fotoğraflar varsa atabilirsiniz. O şekilde daha iyi yardımcı olabilirim.
Hocam sonuç hüsran oldu sanırım. Telefonun üzerinde ki jelatini söküp BUFF ekran koruyucuyu takmaya çalıştım ama takma esnasında araya kaçan bir kaç toz yüzünden neredeyse 30 kere sök tak yaptım. En son BUFF koruyucunun yapışkan yüzeyi de toz olduğu için koruyucuyu komple çeşmenin altında yıkayıp duruladım. Ardından üzerinde ki tozları da bantla çektim, telefonda ki tozları da silip yapıştırdım. Ama koruyucuyu, köşelerden tırnağım ile çok sök tak yaptığım için bu köşeler hafifçe zedelendi ve tekrar yapıştırdığımda tam oturmadılar. Gece gece öyle küfür ettim ki. Sadece kime küfür edeceğimi kestiremedim; kendime mi, BUFF'a mı, telefona mı...

Bu BUFF'da ki hava kabarcıkları için "Telefonu bırakın, koruyucunun ağırlığından sabaha kadar bu kabarcıklar kendiliğinden kaybolup yapışacaktır" diye duymuştum ama sanırım 60TL param çöpe gitti. Zira bu köşedekiler hava kabarcığı değil, koruyucu köşelerinin tırnak darbesi ile zedelenmesi sonucu oluşan kalıcı bir sorun. Uğraştığım 2 saate yanıyorum. Neyse sağlık olsun. Bu konu hakkında, bir çözüm biliyorsanız denemeye hazırım zira şu anda bile telefonda ki bu kabarcıkları görmeye tahammül edemiyorum.

http://i.hizliresim.com/J2RYbJ.jpg
http://i.hizliresim.com/OMYq44.jpg
Öncelikle geçmiş olsun. Bu kırılmaz camı takarken tek seferde , bilemediniz 2. Seferde takılması gerek. Siz 30 kere yaptım diyorsunuz hemde çeşme altına tutmuşsunuz. Şimdi yapışsa bile en geç 1 haftaya kadar atar diyr düşünüyorum. Ayrıca resimdeki o köşelerde bulunan izler geçmez. Siz çok aceleyle takmışsınız ve biraz heyecan yapmışsınız sanırım.
Tekrardan geçmiş olsun .. Bir tane daha alın ve bilen birine taktırın bence .

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
7, Eylül, 2015 Cep Telefonu kategorisinde tolga-karanfil (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
3 cevap
26, Temmuz, 2015 Cep Telefonu kategorisinde emre-atasoy (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
25, Aralık, 2016 Cep Telefonu kategorisinde caglar1412 (120 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. sistem1000 - 15370 puan
  2. Messoylu - 230 puan
  3. Mert_treM - 140 puan
  4. ozkan3450 - 100 puan
  5. CxheroCx - 100 puan
Soru sor cevap bul

40,394 soru

115,051 cevap

50,004 yorum

55,965 kullanıcı

Günün Haberleri
...