settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

1 Haftaya 1800TL'ye İthal LG G5 Alacağım. Önerileriniz?

0 oy
Arkadaşlar iyi günler. 1 ay önce başlattığım telefon arayışıma, almışken bir kere alıp ömürlük kullanmak adına bütçemi bir hayli zorlayarak sonunda LG G5'de nokta koydum ve 1800TL'ye güvenilir bir ithalat garantili buldum lakin adamların elinde sadece altın rengi var, ben ise gümüş rengi almak istiyorum. Sırf bu yüzden adamların yurt dışından getirecekleri 2. partiyi beklemek yada başka bir yerden aynı fiyata gümüş renkli G5 arayışına başladım. Daha önce de konu açıp arkadaşlardan bilgi alsam da iş ciddiye binip sipariş aşamasına geldiğim için son kez konu açma gereği duydum. Bu noktada aklımda bazı soru işaretleri var.
 
 
G5, G4 gibi kronik arızalı bir cihaz değil ama hala bir kaç kişi bu cihazda da ekran sorunlarının devam ettiğini söylüyor. Benim tek atımlık barutum olduğu ve telefonu ithal alacağım için herhangi bir kronik arızada ithalat garantisi, LG Türkiye garantisi gibi gerekli durumda telefonu komple değiştirmeyecek, onarmaya çalışıp (hatta belki daha da bozup) cebimde ki son üç kuruşu da heba edebilirler diye korkuyorum. Zira bu ihtimal ithal servislerde var ne yazık ki. 
 
Sizce G5'lerin ilk serilerinde bile kronik arıza var mı? Zira misal Teknosa'ya gidip ellerinde ki G5 kutusuna göz attığımda Nisan serisi olan 604K serisi olduğunu fark ettim. Acaba ithalatçılar yurt dışından getirttiği için Mayıs (605K) yada Haziran (606K) serilerini getirtebilirler ve kafamda ki G4'den kalma bu kronik arızası korkusunu, en yeni seri G5'i alarak atlayabilir miyim diye düşünüyorum.
 
Bu noktada sizce ne yapmam lazım? Teknik servisi ve satış ofisi evime yakın olan ve gerektiğinde nereyi basacağımı bildiğim EVO bilişim garantili G5'in gümüş ve daha yeni revizyonlarının gelmesini 1 ay daha beklemeli miyim? Yoksa aynı fiyata Nisan, Mayıs revizyonlu LG Türkiye garantili gümüş renk ikinci el G5 mi bakayım? Zira öyle bir G5'de buldum. Telefon 1 ay önce Vodafone'dan alınmış ve 1750TL'ye satılıyor. Gene de ithal olanın kutusunu hem kendim açacağım hemde daha yeni revizyon olma ihtimali olacağı için içime sinmişti. Yardımcı olursanız minnettar kalırım zira dediğim gibi tek atımlık bir barutum var ve almışken 1 kere almak istiyorum. 
23, Temmuz, 2016 Cep Telefonu kategorisinde radyoaktif (490 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Eğer o kadar bütçeni zorlayıp tek bir sefer almak istiyorsan İphone SE 16 gb alabilirsin. En az 3 yıl güncelleme sıkıntısız kullanırsın. Garanti sıkıntın da olmaz. Hepsi burada da 1899 liraya mevcut.
23, Temmuz, 2016 ahmet-onur-cam (2,770 puan) tarafından cevaplandı
Bir süre daha İphone kullanmayı düşünmüyorum hocam. En azından Android'den bıkana kadar. Zira android'in eksi yanlarını görmeliyim ki ileride ios'a geçtiğimde farkı anlayıp puan verebileyim. Teşekkürler.
0 oy
İthal telefon almak risktir Lg türkiye garantisi olmayan telefon alırsan her türlü arızasında servis parasını sen verirsin bir sürü sıkıntı çıkarsa namlun tutukluk yapmış tek mermini atamamış olursun.Tavsiyem türkiye cihazını alman veya alışveriş sitelerinden Apple cihazı alman fanboy değilim ama alışveriş sitelerinde iphone biraz daha ucuz.iphone SE alırsan g5'ten kamerası daha iyi ama ekran büyük olsun istiyorsan Note 5-S6 edge alabilirsin
23, Temmuz, 2016 pidelitirnak (5,470 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
7 cevap
17, Haziran, 2015 Cep Telefonu kategorisinde mustafakaan (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9, Nisan, 2015 Cep Telefonu kategorisinde cemal-gunes (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
22, Ocak, 2015 Cep Telefonu kategorisinde onur26 (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
25, Kasım, 2016 Cep Telefonu kategorisinde muhammed4242 (440 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  Soru sor cevap bul

  40,392 soru

  115,076 cevap

  50,012 yorum

  56,412 kullanıcı

  Günün Haberleri
  ...