settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Neden iphone

0 oy
Site de sorulan soruları ve cevapları yaklaşık iki aydır takip ediyorum.Cep telefonu kategorisinde sorulan sorulara verilen cevaplarda bazı kişiler telefon seçiminde devamlı iphone  tavsiye ediyor.Bu telefon diğer android telefonlardan çok üstün özelliklere mi sahip? Ya da İphone hayranlığı mı?
28, Mayıs, 2016 Cep Telefonu kategorisinde müzisyen (750 puan) tarafından soruldu

3 Cevaplar

+3 oy
 
En İyi Cevap
Bazı insanlardaki iPhone hayranlığı. Sadece İphone'ye özgün birşey de değil, başka cihaz serilerine de böyle bağlananlar çok. Aslında iPhone ile üst segment Android(saf olursa daha iyi olur) akıllı telefonu karşılaştırmak erkek ile kız cinsiyetini karşılaştırmak gibidir. Kimilerinde biri kimilerinde diğeri daha üstün özellik gösterir. Neden iPhone diyecek olursak; iPhone (sürekli yeni modele geçerseniz) kasma sorunu çıkarmaz. Virüs bulaşma ihtimali çok düşüktür. Size sürekli güncelleme sunar ve çok basit ve kullanışlı bir arayüzü vardır. Donanıma gelecek olursak; iPhone'nin lenslerini bilmeyen yoktur. Yüksek kalitede lensler ile yüksek çözünürlüklü keskin bir ekran mükemmel uyum sağlıyor. Tasarım konusunda ise uzun zaman en iyisi olmayı başarmıştır. Bozulma olasılığı biraz düşüktür. Değer kaybına öyle kolay kolay uğramaz. ''Neden alınmaz''a geçersek, çünkü başka marka cihazlar ile Bluetooth bağlantısı kuramıyor. Eğer bozulur ise(yazılım anlamında) çözülme olasılığı çok düşük. Zaten servise gönderince de ya format atarlar ya da yenisini yollarlar. Market içine dahil olmak bireysel çalışan geliştiriciler için çok zor ve bu yüzden de içerik sayısı Android Market'e göre az. Eğer kulaklığınız bozulursa kendi markasından başkasını alamazsınız çünkü diğerleri tam fonksiyonlu çalışmaz. Aynı şekilde şarz cihazı ve ara kablosu da böyle. Size özelleştirme yapmak için çok kısıtlı içerikler sunar. Android kısmında ise, neden Android? Çünkü Android sizi telefonunuz konusunda daha özgür bırakır. Başlatıcıdan tutun da bildirim paneline kadar. Telefonunuz diğer cihazlar ile bağlantı konusunda sıkıntı yaşamaz. Biraz karışık olsa da neyin nerde olduğunu bilebilirsiniz. İsterseniz telefonunuza sanal bir bilgisayar dahi kurabilirsiniz. Eksi yönleri ise kullanım alanı çok geniş bir işletim sistemi olduğu için virüs bulaşma olasılığı daha yüksektir(özgürlük de bir yere kadar yani). Uygulamalar her türlü işemciye ayak uyduramadığı için bazen sorunlar çıkarabilir. Aynı şekilde açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için çoğunlukla RAM yönetimi konusunda sıkıntılar yaşanırve çok fazla kod açığı bulunur.

Benim için Android en iyisidir. Çünkü ben sürekli bir yenilik arayan bir insanım ve bu konuda ROM'lar ve temalar çok yardımcım oluyor. Aynı zamanda telefonun yazılımını kurcalamak ve ufak değişiklikler yapmak da hoşuma gider. Ve ben bunları bir iPhone'de yapamam. Ancak bir iş adamı olsaydım tabiiki bir iPhone alırdım, sonuçta telefonu tek aramak amaçlı kullanırım arada bir de sosyal medya. BAşka ne yapabilir ki bir iş adamı? Teşekkürler...
28, Mayıs, 2016 yldrma9 (12,950 puan) tarafından cevaplandı
12, Şubat, 2017 müzisyen tarafından seçilmiş
Açıklamalar  için teşekkürler.
Rica ederim.
+2 oy
Bence de telefonu sadece arama yapmak ve sosyal medya da gezinmek için kullanıyorsanız seçimizi iPhone'dan yana kullanmalısınız ben de iPhone kullanıyorum telefondan yana pek yüzü gülmeyen bir insandım android telefonlarım teknik servisten çıkmazdı bir türlü bilmiyorum hayranlık mı dersiniz ama Apple gerek güncelleme desteği olsun gerek satış sonrası hizmetleri olsun kullanıcılarına güven veren ve her zaman müşterinin arkasında duran bir firma bence en çok buradan kazanıyorlar tabi ki tasarımı ve kalitesi göz ardı edilemez
28, Mayıs, 2016 Liseligenç8 (2,960 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
İphone onermemin onemi su. Hiz performans yeter sifirkasma 2 uc video izleyip hiza bakabilirsiniz
1, Haziran, 2016 HacıSofuoğlu (90,610 puan) tarafından cevaplandı
Sayın Hacı Sofuoğlu,yapılan açıklamalardan sonra edindiğim bilgiler ve sizin dediğiniz gibi izlediğim videolardan iphone telefonlarla  ilgili yeterli bilgiye sahip oldum.Tabiki kişilerin tercihine saygı duymak gerekir ancak iphone telefonlarında verilen bilgiler doğrultusunda neden tavsiye edildiklerini öğrenmiş oldum.Dediğim gibi kişilerin beklentilerine göre  tercih meselesi.Teşekkürler.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
30, Aralık, 2016 Cep Telefonu kategorisinde gonziorg (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
20, Mayıs, 2016 iOs kategorisinde Hitman61 (18,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
17, Nisan, 2016 Apple kategorisinde Krmcnyd (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
1, Nisan, 2016 iOs kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
1, Nisan, 2016 iOs kategorisinde misafir tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  Soru sor cevap bul

  40,392 soru

  115,076 cevap

  50,012 yorum

  56,422 kullanıcı

  Günün Haberleri
  ...