settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Steam a başka pc den oyun alma olur mu?

0 oy
Arkadaşlar bir konu hakkında yardıma ihtiyacım var. Ben Makedonya da öğrenciyim. Steam dan oyun almak istiyorum ama oyunun fiyatı Türkiye de ki Steam da daha ucuz. Benim id ile Türkiye den satın alınsa tekrar girip yükleme yapabilir miyim?
1, Kasım, 2015 Oyun kategorisinde Cgtyhar (75 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy
Senin İD ile alınırsa oturum açarsan istediğin zman yüklersin. Sonuçta oyun senin oluyor. Ödeme konusuna gelirsek; Ödeme türüne göre TL seçmeniz gerekecek. Hem Dil ayarları genellikle Pc diliyle aynı olur. Türkçeyi seçersen TL olur. Tabi eğer İP adresine görede değişmiyorsa. İP değişiyorsa ödeme türüne göre o zaman malesef TL almicaktır. Siz yinede deneyin. Ödemeyi alırsa TL olarak istediğiniz pc de indirip kurabilirsiniz. ama şöyle bir durum var aynı anda 2 pcde açmaz :) bu oyunu korsanmış gibi algılayıp sizi banlamaya sebep olabilir.
1, Kasım, 2015 KayıpDerviş (16,950 puan) tarafından cevaplandı
Öncelikle teşekkürler. IP adresine göre fiyatlar değişiyor sanırım ve değiştirince kural ihlahi oluyormuş. Ben yine de benim hesabımdan Türkiye'de ki birisi girip satın alıcak. Anca bölge olayı varmış. Bu da Türkiye de alınan Türkiye de oynanır tarzında birşey ne kadar doğru bilmiyorum.
Ürün fiyatları ülkeden ülkeye değişir. Bunuda İP üzerinden yapıyorlar ise. Türkiye'de alınan bir oyunun var diyelim. Kafana esmedi gittin yurt dışına taşındın. Nolacak orda o oyunu oynayamayacak mısın. :) Fiyatlar İP göre değişir ama oyunu alıp istediğin pc kurmada sana kalmış. Bana göre türkiyede aldın sadece bu bölgede oynayacaksın demek zorbalık ve yaptırımdır. Buda hizmet alımına terstir. ki biz yabancı sitelerden oyun alıp indiriyoruz hemde türkiyeden oynuyoruz :)
Bende kesinlikle katılıyorum. Eğer bu tarz bir yaptırım varsa büyük saçmalık olur. İnternetten araştırdığım da global key olanlarda sıkıntı olmuyormuş deneyip görcem :)
Kolay gelsin :) Alternetif oyun satan siteler var onları da deneye bilirsiniz. Ordan aldığınız key ile steamdan indirme yapılıyor çünkü :)
0 oy
başka bilgisayardan hesabına giriş yap oyunu al sonra kendi bilgisayarını aç steam e gir hesabında yani kütüpahanende gözükür ama o bilgisayarda indirdiğin için kendi bilgisayarına da indirceksin yani uzun lafın kısası olur
2, Kasım, 2015 GÖKBERKSEZER (33 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap
21, Haziran, 2015 Masaüstü Bilgisayar kategorisinde ANIL16 (45,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
29, Haziran, 2015 Oyun kategorisinde dnzhsy562 (3,260 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
11, Haziran, 2015 Yazılım kategorisinde KarhanAlc (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
5, Mart, 2015 Oyun kategorisinde TarıkDemir (2,140 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. bilgibaz - 180 puan
  2. tariksahin - 140 puan
  3. Onurdurgut - 140 puan
  4. clowneryisasin - 140 puan
Soru sor cevap bul

40,392 soru

115,060 cevap

50,008 yorum

56,166 kullanıcı

Günün Haberleri
...