settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Youtube'dan Para Kazanılır mı ?

+4 oy
Ben 1 yılı aşkın youtbeden para kazanmak isitiyorum fakat bir sorun olur felan diye güvenip adsense'ye başvuramadım ve 17 yaşındayım illaki 18 yaşında olmam gerekiyor mu? Forumlardan araştırdıgıma gore gerekmiyor.
16, Eylül, 2014 Google kategorisinde emreeroglu (45 puan) tarafından soruldu
16, Eylül, 2014 TAA tarafından düzenlendi

44 Cevaplar

+5 oy
 
En İyi Cevap

Sorduğun sorunun cevabını Google net bir şekilde vermiş. 

" 18 yaşından küçüğüm. AdSense'e kaydolabilir miyim?
 
AdSense Şartlar ve Koşulları'nda belirtildiği gibi, yayıncıların, AdSense programına katılabilmek için en az 18 yaşında olmaları gerekir.
 
Henüz 18 yaşında değilseniz, ebeveynlerinizden birinin veya velinizin, kendi Google Hesabınıkullanarak bir başvuru göndermesini sağlayabilirsiniz. Başvurusu onaylanırsa, tüm ödemeler siteden sorumlu olan bu yetişkine yapılır. "
 
Kayıt ol ama kendi adına kayıt olma :)
16, Eylül, 2014 emcedeltate (49 puan) tarafından cevaplandı
16, Eylül, 2014 TAA tarafından seçilmiş
+3 oy
Kazanılır ama biraz sabırlı olman lazım kanalı açtığın gibi gelsin paralar dememen lazım kanalı geliştirip etiketleriin reklamını iyi yaparsan güzel para kazanırsın..arkadaşlarım var gayet iyi kazanan
16, Eylül, 2014 uufuukyilmaz (3,810 puan) tarafından cevaplandı
+5 oy

Kardeşim, YouTube'dan para kazanmak istiyorsan öncelikle YouTube'un sunmuş olduğu formu doldurman gerekiyor. Bu formun temel özelliklerini sana kısaca açıklayayım.

 • Para kazanmak için YouTube ile iş ortağı olman için form doldurman gerekir
 • Bu formu bireysel olarak dolduramazsın, sadece kurum, kuruluş, işletmelere felan özel bir teklif bu
 • Eğer işletmen adına başvuru yapmayı kabul ettiysen bunun YouTube ile, yani sosyal video paylaşım platformu ile ilgili bir işletme olması gerekir. (Örn.: Stüdyo, Tiyatro, Sinema, Kayıt-Plak Şirketi veya Müzisyen, Aktör vs.)
 • Ve YouTube'a ne amaçla bu formu doldurduğunuzu açıklamanız gerekiyor. (Örn.: Kanalıma bir ücret karşılığında abone olunması için, videoları veya kanalımı görüntülemeyi belirli bir süre kiralamak için, videoları tek tek satmak için... vs.)

YouTube'dan para kazanan firmalar genelde popüler prodüksiyon şirketleri olduğu görülmüştür. Örneğin YouTube'da 'Turbo' diye arama yaptığınız zaman 'Fox InternationalROW' kanalının YouTube üzerinden sattığı Turbo isimli animasyon filmini en üstte göreceksiniz. Altında ise en düşük fiyat: 16,99 TL yazıyor. İsteyenle ise 16,99 TL karşılığında bu animasyon filmini YouTube üzerinden satın almış oluyor ve ömrü boyunca dilediği zaman sadece satın aldığı YouTube hesabından izleyebiliyor.

Bir sorunuz olabilir. En üstte ücretli içerik olan çıkan Turbo isimli animasyon filmini açtığım zaman 'Bu video şu anda kullanılamıyor' diye bir hata mesajı alıyorum diye sorabilirsiniz. Bunun sebebi ise şu:

Bu animasyon filmini YouTube'a yüklemiş olan Fox InternationalROW kanalı bu filmi İngilizce veya başka konuşma dili seçenekleriyle yüklemiş. Dolayısıyla bu animasyon filminde Türkçe dublaj seçeneği olmadığı için Türkiye'de satışa kapatmış. Bu nedenle biz açtığımız zaman bu hata mesajı ile karşılaşıyoruz.

YouTube İş Ortağı Programı'na Başvurma Linki: http://www.youtube.com/account_monetization
YouTube Ücretli Abonelikler Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin (İngilizce): https://support.google.com/youtube/answer/3249127

Konu hakkında daha derine ve detaylara inmek istiyorsanız Google Yardım Merkezinde bu konu hakkında açılan makaleleri Türkçe olarak ulaşabilirsiniz. Link: https://support.google.com/youtube/answer/2490020?hl=tr&ref_topic=6029966

16, Eylül, 2014 oguzburaksipsak (11 puan) tarafından cevaplandı
+2 oy
Youtubeden bildiğim kadarıyla kazanılıyor 18+ yaş olması gerekiyor doğru hatırlıyosam.
16, Eylül, 2014 Death Gun X (147 puan) tarafından cevaplandı
+2 oy

Ben sana şöyle söyliyim. Her şeyden para kazana bilirsin fakat ilerletmen gerekiyor ve bunun için sabır gerekiyor kazana bilmen için'de biraz parada vermen gerekiyor. Deneyemezsin demiyorum ama dediğim gibi kolay olsa herkes yapardı. Zaten şuan "Türk" Youtube çoğalmaya başladı. :) ama adsense de güvene bilirsin sıkıntı çıkmaz çok fazla kazanamazsın ama idare eder belki. Kolay Gelin. :)

16, Eylül, 2014 lethality (11 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Hepinize Teşekkür ederim cevaplarınız için o zaman 18 yaşına kadar videolarımı geliştirir sonra yapacagım videolardan kazanırım ozamana kadar zaten Abone izlenme v.s yükselir degilmi.
16, Eylül, 2014 emreeroglu (45 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy

18 yasindan buyuksen ne kadar abonen olursa o kadar cok para kazanabilirsin smiley

16, Eylül, 2014 ali (39 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
17 Yaşındayım ve 1500 Abonelik Hesabım Kapatıldı ve şuan attıgım videoları izlemediklerinden sildim Bana Yardımcı olucak kimse yokmu para kazanmam gerek okuyorum aileme yük olmak istemiyorum.
16, Eylül, 2014 emreeroglu (45 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Tabikide.

Eğer insanların izleyeceği yani izlenebilirlik açısından iyi videolar yüklersen youtube sana 20.000 izlenmeden sonra her bin kişi için bi ücret ödüyor bildiğim kadarıyla.
16, Eylül, 2014 Adimkaplan (61 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Hepsini Araştırdım Ben Oyunların Videosunu Çekme İstiyorum Sizin ne gibi önerileriniz var ?
16, Eylül, 2014 emreeroglu (45 puan) tarafından cevaplandı 1 uyarı

İlgili sorular

0 oy
14 cevap
26, Kasım, 2014 Google kategorisinde trlord (23 puan) tarafından soruldu
+3 oy
32 cevap
17, Eylül, 2014 Windows kategorisinde Jovienna (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap
+1 oy
6 cevap
11, Aralık, 2015 İnternet kategorisinde jailbreaknemk63 (115 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  Soru sor cevap bul

  40,392 soru

  115,076 cevap

  50,012 yorum

  56,412 kullanıcı

  Günün Haberleri
  ...