settingsGiriş | Kayıtsettings
Menüyü Göster

Güney köprüsü chipseti fiyatı ne kadardır ?

0 oy
Anakarttaki güney köprüsü chipsetim yandı 200 tl fiyat biçtiler peki 200 tlye değer mi eski performansını verir mi parçanın asıl fiyatı nedir ?

Kendi servisindemi yaptırmalıyım yoksa herhangi bir bilgisayarcıya mı ? Isıtma atma olayı var diyorlar yani bu işlem kısa ömürlüymüş ne kadar doğru ?

 

GARANTİSİ YOK 4 YILLIK LAPTOP
26, Haziran, 2015 Laptop kategorisinde TeknologMAN34 (5,760 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Hocam o her babayiğidin yapabileceği bir iş değil ya garantiye ver ya da çıkma bir anakart ile değiştirt anakartını
26, Haziran, 2015 cosmicatom (16,210 puan) tarafından cevaplandı
Neden peki ?
Hocam anakartın her tarafında lehimli parça var adam bi elini kaydırsa bütün anakartın gider ve biz bozduk anakartını diyeceklerini de hiç sanmıyorum verirler yaptık diye belki ilk seferde bi sıkıntı olmaz ama 2-3 gün sonra kısa devre yapabilir ısınmadan dolayı lehimin gevşemesi sonucu.Yaptıracaksan işinin ehli bir yer olsun alelade bir bilgisayarcıya götürme yarısı zaten ben yaparım deyip teknik servise gönderiyorlar üstüne de 20-30 tl koyup sana kakalıyorlar.
Anladım teşekkür ederim fakat bana gösterdi chipi dedi eskisini attım bunu taktım dedi 6 ay garanti veriyorum sana vede bi kaç gün oyunlarda test edicem dedi sorun olmazsa gelir alırsın dedi ne yapmamı önerirsin bu durumda ? Daha geçen aradı ve sorunsuz canavar oldu gel al dedi
Eğer ki ellerini vurmuşlarsa zaten yapacak bişey yok hocam oldu diyorsa olmuştur.Ama tavsiyem pc nin ilk sıkıntısında başlarına ekşi ki  suçu sana bulmasınlar.
6 ay garanti var parçaların hepsini test etti sorunsuz dedi diğer parçalar sıkıntı çıkarmıcağına göre bişi olursa yaptığı chipten dolayıdır 6 ay dolmadan bişi olursa götürücem her türlü yani çoğu bilgisayarcıya sorduğumda o parçaya 3 ay garanti veririm ondada ısıtırım bi yerden sonra oyun oynarken atar o yüzden dedi kısacası bu adam neden 6 ay verdi bilmiyorum vede garantiyi bana nasıl verebilir ? Laptopa yeni HDD taktırmıştım garanti vermemişlerdi mesela bu chiptede 6 ay garanti verir lafta kalırsa yani belge vb vermezse nasıl bir yol izlemeliyim ?
En azından imzalı bir kağıt almanı tavsiye ederim sana garanti belgesi veremezler chipset için. Anakart değişmiş olsa idi yeni anakartın garanti belgesini verirlerdi sana ancak senin anakartının sadece chipseti değişti.Sen bi kağıt yazdır imzalat tarih attır en azından bi sorun oluşursa 6 ay garanti vermiştin bozuldu diyebilirsin.Aksi halde adam hatırlamıyorum dese ne diyebilirsin ki hukuken geçerliliği olmasa bile en azından bi yazılı belgen olur ve müşteri portföyü açısından sözünü yemez diye düşünüyorum.
Bende biliyorum garanti vermezse gidince laga luga yapacağını işte o yüzden nasıl alabilirim diye sordum teşekkür ederim cevabın için Allah razı olsun hocam :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
18, Mart, 2015 Cep Telefonu kategorisinde borabey (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13, Ocak, 2016 Windows kategorisinde mehmet-demirci (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
23, Ekim, 2014 Laptop kategorisinde umt (2,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap
26, Temmuz, 2015 Donanım kategorisinde Furkan135bhdr (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
12, Mart, 2015 Cep Telefonu kategorisinde ferhat-yildiz (7 puan) tarafından soruldu

Bu Ayın En Aktif Üyeleri

  1. glacher - 300 puan
  2. Egaks - 190 puan
  3. Noahschnapp - 100 puan
  4. Kuzeybey - 180 puan
  5. KadirNacak - 100 puan
  6. escape-e - 140 puan
Soru sor cevap bul

40,394 soru

115,055 cevap

50,008 yorum

56,073 kullanıcı

Günün Haberleri
...